• BIST 75.433
  • Altın 129,570
  • Dolar 3,4322
  • Euro 3,6880
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 1 °C

Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası Başlıyor

Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası Başlıyor
Avrupa Karate Federasyonu'nun bölgeler bazındaki en önemli turnuvası olan Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası yarın başlıyor.

Avrupa Karate Federasyonu'nun bölgeler bazındaki en önemli turnuvası olan Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası yarın başlıyor. İki gün sürecek organiasyonda sekiz dalda kupa sahiplerini bulacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu tarafından 4-5 Haziran tarihlerinde organize edilecek olan Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası için tüm hazırlıklar tamamlandı. Avrupa'nın en iyi kulüplerinin yarışacağı şampiyonada 13 ülke zirveye çıkabilmek için mücadele edecek. 66 kulübün katılması beklenen organizasyonda 33 kulüp ülkemizi temsil edecek.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda yapılacak olan şampiyona ümit-genç ve büyükler kategorilerinde düzenlenecek. İki gün sürecek olan organizasyonda toplam sekiz dalda kupalar sahiplerini bulacak. 300'ün üzerinde sporcunun katılması beklenen şampiyonada Türkiye adına 59 bayan, 80 erkek sporcu ter dökecek.

Geçtiğimiz yıl Fransa'nın başkenti Paris'te 13.'sü düzenlenen organizasyonda 15 kulübümüz ülkemizi temsil ederken, bir şampiyonluk, üç de ikincilik kupası kazanmayı başardılar. Türkiye, 23 ülkenin mücadele ettiği turnuvayı genel klasmanda üçüncü olarak tamamlamıştı.

BAŞKAN ESAT DELİHASAN: KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR EDERİZ

Avrupa'nın en iyi kulüplerinin Kocaeli'ye geleceğini belirten Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yaptığı açıklamada, "2011 ve 2014 yıllarında düzenlediğimiz Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nı bir kez daha ülkemize getirmiş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz." diyerek şöyle devam etti:

"Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu tarafından organize edilecek olan şampiyonada Avrupa'nın en iyileri tatamiye çıkacak. Bu anlamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ediyorum.. Şampiyonaya katılan tüm kulüplerimize ve sporcularımıza da başarılar diliyorum."

Şampiyonada ülkemizi temsil edecek isimler şöyle:

Büyük Erkek Takım Kata

Marmara Bölgesi

Ali Sofuoğlu, Fatih Sadullah Selmaz, Gökay İlgezdi

İç Anadolu Bölgesi

Yusuf Can, Hüseyin Can Tenşi, Muhammet Abdullatif Altuntaş

Akdeniz Bölgesi

Murat Sefa, Mustafa Sefa, İbrahim Enes Sefa

Ege Bölgesi

Gökhan Köydengöçtü, Mustafa Oğulcan Alımcı, Murat Kıroğlu

Büyük Bay Takım Kumite

Marmara Bölgesi

Uğur Aktaş, Erman Eltemur, Rıdvan Kaptan, Alparslan Yamanoğlu, Burak Uyğur, Aykut Usda, Aykut Kaya

Ege Bölgesi

İbrahim Hakkı Özbay, Ökkeş Taşoğlu, İsmail Arapoğlu, Müslüm Baştürk, Ali İrek, Alperen Doğan, Yusuf Çelikbağ

Akdeniz Bölgesi

Bayram Ercan, Cüneyt Şahin, Halil İbrahim Yalçınkaya, Kürşat Usda, Mehmet Uyğur, Murat Salih Cengiz, Yücel Gündoğdu

İç Anadolu Bölgesi

Volkan Karagöz, Ümit Atış, Doğan Ateş, Kerem Ali Zeren, Sabır Ahmet Uyğur, Fatih Şen, Numan Başaran,

Ümit-Genç Bay Takım Kata

Marmara Bölgesi

Ahmet Hakan Bolat, Yusuf Kara, Muhammed Furkan Kara

İç Aadolu Bölgesi

Fatih İzgi, Ertuğrul Yıldırım, Hamza Yağmur

Ege Bölgesi

Abdülhamit Hamza Yıldız, Oğuzhan Çekiç, Kadir Selahattin Karayel

Akdeniz Bölgesi

Mustafa Eray Karaboğa, Anılcan Aydın, Kutay Yaman

Ümit-Genç Bay Takım Kumite

Akdeniz Bölgesi

Talha İnanç, Furkna Korkmaz, Aslan Kutlu, Oğzu Furkna Kaçar, Canberk Ceylan, Abdükerim Balıkçıoğlu, Enes Bulut

Ege Bölgesi

Mustafa Yıldız, Duhan Gümüş, Talha Karabağ, Emirhan Karabağ, Abdullah Kerim Özbey, Kerem Kaya, Ali Güney

Marmara Bölgesi

Alican Sağır, Murat Çığırtaş, Samed Gök, Ömer Faruk Arslan, Ozan Gökçen, Furkan Bahadır Türker, Metehan Yılmazer

İç Anadolu Bölgesi

Fatih İzgi, Hamza Yağmur, Tunahan Budak, Sefa Vuran, Mehmet Can Nazlımlar, Eldivas Aslan, Emre Aydemir

Büyük Bayan Takım Kata

Akdeniz Bölgesi

Beyza Nur Ay, Bigem Gireoğlu, Emine Korkutmuş

İç Anadolu Bölgesi

Sümeyra Çelik, Ceren Aybüke Demiral, Büşranur Kılıç

Marmara Bölgesi

Hazel Zeynep Hisarlı, Hasret Delal Gültekin, Rumeysa Yazgaç

Ege Bölgesi

Büşra Sağlam Demirel, Meryem Mazlum, Nursefa Kayan

Büyük Bayan Takım Kumite

Akdeniz Bölgesi

Bahar Erşeker, Umay Tokcan, Sinemgül Şahin, Büşra Şeyda Turan

İç Anadolu Bölgesi

Hafsa Şeyda Burucu, Aleyna Sezer, Seray Saniye Koçali, Büşra Tosun

Marmara Bölgesi

Sevil Baş, Hilal Gök, Elif Sena Akkurt, Büşra Alkan

Ege Bölgesi

Merve Çoban, Selvanur Akkurt, Mücessem Buse Avcu, Zeynep Beyza Coşkun

Ümit-Genç Bayan Takım Kata

İç Anadolu Bölgesi

Betül Bilgin, Buse Danama, İdil Polat

Marmara Bölgesi

Senanur Tokgözlü, Gizem Çam, Derya Nur Karakaş

Akdeniz Bölgesi

Emine Aybüke Subaşı, Şavval Aslanpay, Yağmur Demir

Ege Bölgesi

Firdes Zişan Arslan, Mevlüde İlayda Şan, Bahtınur İlayda Şan

Ümit-Genç Bayan Takım Kumite

Akdeniz Bölgesi

Gülsen Demirtürk, Ecem Deniz Karakurt, Esra Karabağ, Fatma Naz Yenen, Rabia Şentürk

Ege Bölgesi

Ayça Düzgel, Hatice Başkaya, Feyzanur Kılıç, Beyzanur Larçin, Şüheda Altan

Marmara Bölgesi

Eda Kutlu, Eda Eltemur, Şeyd Akaya, Özge Güler

İç Anadolu Bölgesi

Merve Tekin, Edanur Karabulut, İrem Durmaz, Simay Durmaz, Gizem Özdemir

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Asimetrik Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.