• BIST 93.034
  • Altın 188,760
  • Dolar 4,8201
  • Euro 5,5967
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 30 °C

Erdoğan: Bölücü Terör Örgütünün Son Çırpınışlarıdır

Erdoğan: Bölücü Terör Örgütünün Son Çırpınışlarıdır
Efes 2016 Tatbikatı'nı izlemek üzere İzmir'e giden ve havalimanında kendisini bekleyenlere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz diyoruz ki ey terör örgütü,...

Efes 2016 Tatbikatı'nı izlemek üzere İzmir'e giden ve havalimanında kendisini bekleyenlere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz diyoruz ki ey terör örgütü, ya silahları teslim edip betonu gömeceksin üzerine, koordinatlarını vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak. Bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Unutmayın, bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efes 2016 Tatbikatı Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerini izlemek için İzmir'e geldi. Erdoğan, Adnan Menderes Havalimanı önünde kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara Cumhurbaşkanlığına ait otobüsün üzerinden hitap etti. "Anlamlı" olarak nitelendirdiği buluşmada İzmirlilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve kabine üyeleriyle vatandaşlarla buluştuklarını belirtti.

EFES 2016 TATBİKATI

İzmir'de düzenlenecek Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nı takip edeceklerini dile getiren Erdoğan, "Bu Efes tatbikatı, bugüne kadar olan tatbikatlardan çok daha farklı, çok daha zengin, çok daha güçlü bir tatbikat olacak" şeklinde konuştu.

İstanbul'un Fethi'nin 563. yıl dönümü kutlamalarının yanı sıra Diyarbakır ve Kırşehir'de de bazı etkinliklere katıldığını hatırlatan Erdoğan, buralarda devletle milletin buluştuğunu ifade etti.

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI OYLAMASI

Alandakilerin "Kahrolsun PKK" sloganları üzerine Erdoğan, şunları söyledi: "Şunu unutmayın: Bölücü terör örgütünün bu son çırpınışlarıdır. Unutmayın, bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır. İnşallah bu millet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hükûmetiyle birlikte kesinlikle siyasetin dilini anlamayanlara, siyasetin dilinden dersini Parlamento'da 376 ile verdi. Önce kaçanlar, sonra onlar da 376'nın içinde yerini aldı. Çünkü biliyorlardı ki bu iş millete gidiyor. Eğer millete giderse, bunun faturası daha ağır olacak diye bunu görüyorlardı. Zira "egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir" bunu bilmeleri gerekiyordu"

"BİZİM GEÇMİŞİMİZDE KAN YOK AMA SİZİN GEÇMİŞİNİZDE KAN VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yola, "Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece" diyerek çıktıklarını belirterek, bu anlayışla devam ettiklerini söyledi. Alandakilerin "Başkan Erdoğan" sloganları üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Rahmetli Menderes ne dedi? "Son söz milletin" dedi. Biz ne dedik? Son karar da milletin, karar da sizin. Siz böyle diyorsanız, böyledir. Fakat bunu anlamayanlar var. Ne diyorlar? "Bizim kanımızı dökersiniz" diyorlar. Bir defa önce siyasi telakkiden aciz olan bu adamlara şunu söylemek lazım; Bir defa bizim geçmişimizde kan yok ama sizin geçmişinizde kan var. Siz rahmetli Menderes'i ipe gönderenlerin ta kendilerisiniz. Onun yanındaki iki arkadaşını ipe gönderenlerin ta kendisisiniz"

"BİZİM TEK DERDİMİZ VAR, SANDIK"

İzmir ve Ege'nin bu ifadelerin hesabını en kısa zamanda soracağına inandığını dile getiren Erdoğan, "Zira niye Parlamento değil de kan? Hani demokrattınız? Nerede demokrasi, nereden çıktı bu kan? Bizim öyle bir derdimiz yok. Bizim tek derdimiz var, sandık. Ne oldu? 14 parti bir araya geldiniz, biz ise sadece kurucusu olduğum partimin adayı olarak çıktık yüzde 52 biz aldık, yüzde 36 bunlar aldı, 14 parti. Hep şunu söyledik, Halep oradaysa, arşın işte burada" dedi.

"BAYRAM ÖNCESİNDE OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ'NÜ AÇIYORUZ"

Konuşmasında, 79 senede Cumhuriyet tarihinde 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldığını, son 13 yılda ise 18 bin kilometre bölünmüş yol yapıldığını anımsatan Erdoğan, İzmir ve İstanbul arasındaki ulaşım süresini kısaltacak olan Osman Gazi Köprüsü'nün açılışının 30 Haziran'da yapılacağını belirterek, "Size bir müjde veriyoruz, inşallah bayramın hemen öncesinde Osman Gazi Köprüsü'nü açıyoruz. Nere ile bütünleştiriyoruz, Orhan Gazi ile bütünleştiriyoruz. 40 kilometre otoyol ve bunlar bir şeyi gösteriyor; İzmir-İstanbul kaç saatti eskiden? 8 saat, 8,5 saat. Şimdi 3 saat, 3,5 saat. Buraya düşüyor. Kaza riski azalıyor. Bir de öyle bir yolculuk yapacaksınız ki yollar maşallah pırıl pırıl. Yolların sağı solu ya yeşil orman ya da deniz. Bunları görerek yolculuk edeceksiniz. Yeri gelecek "hadi şurada bir duralım, piknik yapalım" diyeceksiniz. Modern Türkiye'nin temel taşları. Ne diyorduk, yol medeniyettir. İşte bunlar medeni olmanın işaret fişekleri" diye konuştu.

"BİZİM İCRAATLARIMIZIN ULAŞTIĞI YERE, BUNLARIN HAYALLERİ BİLE ULAŞAMAZ"

Erdoğan, 26 Ağustos'ta da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışının yapılacağına belirterek şöyle devam etti: "Bakınız, o da bitmedi yıl sonuna kadar Boğaz Köprüsü'nün altında Avrasya Tüneli'nin de açılışını yapıyoruz. Fatih Sultan Mehmet karadan yürüttü, biz de denizin altında yürütüyoruz. Biliyorsunuz, Binali Bey'in Ulaştırma Bakanlığında Marmaray'ı açtık, 3 yıl oldu. O günden bugüne Marmaray'dan kaç kişi geçti biliyor musunuz, 130 milyon. Biz buyuz be. Bu lafla olmuyor. İcraat icraat. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere, bunların hayalleri bile ulaşamaz. Şimdi sıra nereye geldi? Bir Kanal İstanbul, Karadeniz'i Marmara'ya bağlıyoruz. Sayın Başbakan'dan burada tabi bir şey daha istiyorum. O zaman bana verdiği sözü vardı, neydi, Çanakkale Köprüsü'nü yapacağız ve bu millet yapar mı, yapar."

"PKK'NIN GÜDÜMÜNDEKİ SİYASETÇİLER KAÇIYOR"

"Niye Batı Türkiye'yi bu kadar kıskanıyor? Neden? Bu bölücü terör örgütünü neden bizim ülkemizin başına musallat ediyorlar? Silahlarını veriyorlar, paralarını veriyorlar, bunları desteklerken ne yazık ki bize karşı da dürüst davranmıyorlar" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne yaparlarsa yapsınlar. PKK'nın güdümündeki siyasetçiler var, bak kaçıyorlar, kaçmaya başladılar. Kaçacaklar, başka çareleri yok. Biz diyoruz ki ey terör örgütü, ya silahları teslim edip betonu gömeceksin üzerine, koordinatlarını vereceksin ya da bu ülkeyi terk edip gideceksin. Bu operasyonlar ülkemize huzur gelmedikten sonra durmayacak. Güneydoğu'da, Doğu'da, ülkemin neresinde olursa olsun askerimizle, polisimizle, köy korucumuzla evvel Allah bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" dedi.

"PENSİLVANYA'DAKİNİ KORUMA ALTINA ALANLAR, ÜST AKLIN TA KENDİSİDİR"

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkesine işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Çünkü bizim Rabia'mız var. "Tek millet" dedik biz, Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Gürcü'süyle, Roman'ıyla, Boşnak'ıyla, Arnavut'uyla velhasıl 79 milyon tek millet. İki, "tek bayrak'. Rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız şehidimizin ta kendisi. Şu bayrağın güzelliğine bak. Bu destan kolay yazılmadı. "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır." Eğer bir toprak vatan olacaksa, uğrunda ölecek şehitlere ihtiyaç var. Ne diyor şair, "Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, canı, cananı alsın da hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda." Olay bu. Dört, "tek devlet'. Bizim tek devletimiz var, Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Çıkmış bir paralel devlet. Garip bir şey, başındaki nerede? Pensilvanya'da. Pensilvanya'da bunun lisansını verenler kim? İşte oyunu anlıyor musunuz, tuzağı anlıyor musunuz, üst aklın kimler olduğunu anlıyor musunuz? Başka yerde üst akıl aramayın. Onlara, orada oturma iznini verenler, 400 dönüm araziyi tahsis edenler, kendilerine söylememize rağmen onları orada koruma altına alanlar üst aklın ta kendisidir."

"ADI "FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ" OLARAK KAYDA GİRDİ"

Millî Güvenlik Kurulu'nda, "legal görünüm altındaki illegal örgütler" hakkında karar verildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adı "Fetullahçı Terör Örgütü" olarak kayda girdi ve Bakanlar Kurulumuza tavsiye kararını gönderdik. Bakanlar Kurulumuz da kararını verdi ve onay için bize geldi. Biz de onadık ve şimdi bu Millî Güvenlik Siyaset Belgesi'ne artık giriyor. Bu milleti parçaladılar, bu milleti parçalayanlara biz bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Bunun hesabını verecekler. İşte kimisi kaçıyor, kimisi de cezaevlerinde şu anda yargılanıyor. Bu süreç böyle devam edecek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını "Şimdi son olarak ben sizden şunu istiyorum: Hep birlikte bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda. Bana her şey sizi hatırlatıyor, bana her şey İzmir'i hatırlatıyor. İnanıyorum ki İzmir bundan sonra daha bir başka olacak" diyerek tamamladı.

Erdoğan: Bölücü Terör Örgütünün Son Çırpınışlarıdır

Erdoğan: Bölücü Terör Örgütünün Son Çırpınışlarıdır

Erdoğan: Bölücü Terör Örgütünün Son Çırpınışlarıdır

Erdoğan: Bölücü Terör Örgütünün Son Çırpınışlarıdır

Erdoğan: Bölücü Terör Örgütünün Son Çırpınışlarıdır

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Asimetrik Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.