Google'den RAM Sorununa Çözüm! / Tarihe Karışıyor

Google Chrome'un Fazla RAM kullandığı sorunu kullanıcıların şikayeti oldu.

Google'den RAM Sorununa Çözüm! / Tarihe Karışıyor

Google Chrome'un Fazla RAM kullandığı sorunu kullanıcıların şikayeti oldu.

Google'den RAM Sorununa Çözüm! / Tarihe Karışıyor
06 Şubat 2019 - 19:30

Google Chrome RAM sorunu sonunda çözülüyor. ChromeStory tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda,söz konusu uygulamanın daha az RAM tüketmesi için optimize çalışmaların başladığı ortaya çıktı.

Google Chrome RAM sorunu çözülüyor!

Bildiğiniz üzere birçok Google Chrome kullanıcısı, uygulamanın oldukça fazla RAM tükettiğinden bir hayli şikayetçi.

Son zamanlarda kullanıcılardan gelen yoğun şikayetleri dikkate alan yetkililerin, söz konusu uygulamanın kaynak kullanımını optimize etmek için çalışmalara başladığı yapılan sızıntı ile ortaya çıktı.

Bu konu ile ilgili yayınlanan rapora göre, yakın zamanda yayınlanacak güncelleme ile beraber Chrome uygulamasını kullanırken kullanıcıların daha az RAM tüketmesi sağlanacak. Peki, bu nasıl mı olacak? Hemen açıklayalım.

ChromeStory tarafından kodlarda ortaya çıkan ‘‘Best Effort Tasks” özelliği sayesinde Google Chrome, ön bellek temizleme, kullanıcı verilerini dike yazma, metrikleri bildirme veya bileşenleri güncelleme gibi çok RAM tüketen işlemleri bundan sonra sadece uygulama kapalıyken gerçekleştirecek.

Şimdilik söz konusu bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklarca söz konusu bu özelliğin şimdilik test sürecinde olduğu da özellikle belirtiliyor.

Yayınlan raporlara göre, uygulamanın RAM kullanımını azaltacak olan ‘‘Best Effort Tasks” özelliği bir aksilik olmazsa 2-3 ay içerisinde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum