Gündemi

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde düzenlenecek Bakanlar Kurulu toplantısına ve AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin Merkez Yürütme Kurulu...

Gündemi

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde düzenlenecek Bakanlar Kurulu toplantısına ve AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin Merkez Yürütme Kurulu...

Gündemi
30 Mayıs 2016 - 09:38

- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde düzenlenecek Bakanlar Kurulu toplantısına ve AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına başkanlık edecek. (09.00-16.00-Ankara)

POLİTİKA

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ile MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ve MHP Türkiye-Almanya Dostluk Grubu üyeleri basın toplantısı düzenleyecek. (10.00-11.00-11.30-12.00-Ankara)

EKONOMİ

- Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan basın toplantısı düzenleyecek. (14.00-Ankara)

- TÜİK, bu yılın ilk çeyreğine ilişkin inşaat işgücü girdi endekslerini açıklayacak. (Ankara)

DÜNYA

- Almanya Federal Meclisi'nin 2 Haziran'da gündemine alarak 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanımaya hazırlanması, bu ülkede yaşayan Türklerin tepkisini çekiyor.

- Fransa'da çalışma yasası tasarısını protesto eden sendikaların grev ve protesto gösterileri takip ediliyor.

- Irak ordusunun Felluce'yi DAEŞ'ten kurtarma operasyonu ile ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

- Yukarı Karabağ cephe hattında Ermeni askerlerinin ateş ihlali ile ilgili gelişmeler izleniyor.

GÜNCEL

- Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, kamu denetçilerinin katılımıyla, kurumun faaliyetleriyle ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (10.00-Ankara)

- Kilis'teki gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

- EURO 2016 Fransa için hazırlananA Milli Takım çalışmalarına devam edecek. (Antalya)

- Spor Toto Basketbol Süper Lig play off yarı final serisinde Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe'nin 4. maçla ilgili çalışmaları ve dünkü maçın olası değerlendirmeleri takip edilecek.

  

YORUMLAR

  • 0 Yorum