"Bunların Çapsızlıkları Karşısına Utanıyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Afrin kent merkezine girilmemesini istediğini hatırlatarak, "İnanın; bu ülkenin evladı olarak, iktidar partisinin...

"Bunların Çapsızlıkları Karşısına Utanıyorum"
25 Mart 2018 - 15:13 - Güncelleme: 25 Mart 2018 - 15:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Afrin kent merkezine girilmemesini istediğini hatırlatarak, "İnanın; bu ülkenin evladı olarak, iktidar partisinin genel başkanı olarak, bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak bunların çapsızlıkları karşısına utanıyorum" dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanlığının 6. Olağan Kongresinde konuşan Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatında bugün itibariyle 3 bin 747 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nın "Afrin kent merkezine girmeyelim" sözlerini eleştirerek, "Afrin düştü, bu sefer kalktılar, Genelkurmay'a, Silahlı Kuvvetler'e tebrik göndermeye. Ya, sizin ufkunuz yok, ufkunuz. Zerre kadar ufkunuz olsa işte bu yanlışın içine düşmesiniz. İnanın, bu ülkenin evladı olarak, iktidar partisinin genel başkanı olarak, bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak bunların çapsızlıkları karşısına utanıyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en büyük şanssızlığının ana muhalefet partisi olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı, CHP'nin her zaman içi boş tartışmalarla uğraştığını, 15 yılda siyasetin kalitesini artıracak bir konu açmadıklarını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum