Çalıştığı Yerden Tazminat Alamayınca Silahla İşyerini Bastı!

İstanbul'da 26 Haziran Cuma günü saat 12.45 sıralarında meydana gelen olayda Mahmutbey Mahallesi'ndeki tekstil firmasının önünde 15 Mart tarihinde işe başlayan Harun K. iş başı yaptıktan sonra koronavirüs salgını nedeniyle ücretsiz izne çıktı.

Çalıştığı Yerden Tazminat Alamayınca Silahla İşyerini Bastı!
03 Temmuz 2020 - 17:12
İstanbul'da 26 Haziran Cuma günü saat 12.45 sıralarında Mahmutbey Mahallesi'ndeki tekstil firmasının önünde iddiaya göre 15 Mart tarihinde işe başlayan Harun K., iş başı yaptıktan 5 gün sonra koronavirüs salgını nedeniyle ücretsiz izne çıktı.

5 GÜNLÜK SÜREDE 3 GÜN MESAİ YAPTI

5 günlük sürede sadece 3 gün mesai yapan Harun K. ücretsiz izini dönüşü kendi isteği ile işten ayrılıp tazminat talep etti.

Tekstil firmasının yetkilileri de 3 günlük mesai için tazminat vermeyeceklerini ifade edince Harun K., yanına aldığı adamlarla birlikte tekstil firmasının yolunu tuttu. Konuşarak anlaşmaya çalışan Harun K. aynı cevabı alınca işyerindeki yetkilileri tehdit edip oradan ayrıldı.

3 ARABA VE 10 KİŞİYLE İŞYERİNE GİTTİ

Aradan bir süre geçtikten sonra Harun K. bu seferde 3 araba ve 10 kişi ile tekrar işyerine gitti. Yanlarında silahla gelen kalabalık ile bir süre anlaşmaya çalışan işyeri yetkilileri arasında küfürleşme ve itişme başladı. Harun K. ve beraberinde gelen kişilerle fabrika yetkilileri arasında giderek büyüyen tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Kavgada Harun K. yaralandı. İşyeri önüne gelen üç araçtan ikisi olay yerinden ayrıldı.Yapılan İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans çağrıldı. 

Olay Yerine Gelen Polis ekipleri, kavgaya karışanları gözaltına alırken sağlık ekipleri de yerde yaralı halde bulunan Harun K.'ya ilk müdahaleyi yapıp hastaneye götürdü. Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum