Döviz bürosundan dolandırıcılık yaptılar 2 side yakalandı

Edirne'de bir döviz bürosu görevlisinin 'tırnakçılık' yöntemiyle 3 bin 900 dolar dolandırıldığı şikayetiyle harekete geçen ekipler, Kolombiyalı tırnakçıları göz altına aldı.

Döviz bürosundan dolandırıcılık yaptılar 2 side yakalandı
23 Aralık 2019 - 19:48

Edirne'de döviz bürosundan 'tırnakçılık' yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen Kolombiya uyruklu biri kadın 2 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin üstünden yüklü miktarda döviz çıktı.

EKİPLER SINIR KAPISINDA BEKLEDİ

Bir alışveriş merkezindeki döviz bürosunun görevlisi, 'tırnakçılık' yöntemiyle 3 bin 900 dolarının dolandırıldığı iddiasıyla polise başvuruda bulundu. Polis ekipleri yaptıkları araştırmada, şüphelilerin alışveriş merkezinden çıktıkları aracı tespit etti.

Ekipler, kiralık olduğu belirlenen aracı kullanan şüphelinin kimliğine ulaştı. Kolombiya uyruklu Raul Martin R'nin kiraladığı aracın Kapıkule Sınır Kapısı yakınına park edildiğini belirleyen ekipler, bunun üzerine bölgeye giderek beklemeye başladı.

Bir süre sonra Bulgaristan'dan yaya olarak dönen Raul Martin R. ve Jiları Joana Oliva M. Kapıkule Sınır Kapısı'ndan giriş yaptıkları sırada gözaltına alındı.

YÜKLÜ MİKTARDA DÖVİZLE YAKALANDILAR
Yapılan aramada şüphelilerin üzerinde yüklü miktarda döviz çıktı. Şüphelilerin Bulgaristan'da da aynı yöntemle dolandırıcılık yaptıkları bilgisi üzerine polis soruşturmayı genişletti. Döviz bürosundaki dolandırıcılık anı ise iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Editor:  Abdullah ASLAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum