Elazığ'da 6 katlı bina çöktü! Enkaz altında kalanlar var

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde, Maden ilçesine bağlı Gezin beldesinde 6 katlı bir bina çöktü.

Elazığ'da 6 katlı bina çöktü! Enkaz altında kalanlar var
25 Ocak 2020 - 18:51

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremden, Maden ilçesine bağlı Gezin Beldesi de etkilendi.

Beldedeki 6 katlı bir bina yerle bir oldu. Ekiplerin enkaz altındaki vatandaşları kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

2 KİŞİ ENKAZ ALTINDAN ÇIKARILDI

Gelen son bilgiye göre enkaz altında kalanlardan 2'si daha kurtarıldı. Yaralılar ambulans ile hastaneye sevk edildi. 3 vatandaş hala enkaz altında.

BAKAN SOYLU: 1 KİŞİ SAĞ KURTARILDI

Bakan Soylu, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada, Elazığ'da meydana gelen depreme ilişkin bilgiler verdi.Soylu, Elazığ Sivrice'de şu anda merkezde bir can kaybı olmadığını söyledi.
4-5 yıkık bina haricinde herhangi bir hasar olmadığını belirten Soylu, şöyle konuştu:'Pütürge'de yine birkaç binanın yıkık ihbarı geldi merkezde ama onun dışında herhangi bir can kaybı yok.

Yine Doğanyol'da maalesef Allah rahmet eylesin bir can kaybımız var. Bir vatandaşımız vefat etti. Elazığ Maden Gezin beldesinde 4-5 katlı bir bina yıkıldı. O 4-5 katlı binanın içerisinde yaşayanlar vardı. İçeriden 1 kişi sağ olarak kurtuldu, diğerlerini kurtarma çalışmaları sürüyor.

Onun dışında çevre köylerden ve bahsettiğim alanların hiçbirisinde şu ana kadar bu ölüm haberinin dışında herhangi bir ölüm haberi merkezlerimize, emniyetimize, jandarmamıza, valilerimize, 112'ye, şu ana kadar intikal etmiş değil.

Kamuoyuna bilgiler geldikçe milletimize bu bilgileri nakledeceğimizi ifade etmek istiyorum.'

Editor:  Abdullah ASLAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum