O Uçağın Enkazı Yıllar Sonra Bulundu

Nantes takımından Cardiff City'ye transfer olan Emiliano Sala'nında bulunduğu uçak yıllar sonra bulundu.

O Uçağın Enkazı Yıllar Sonra Bulundu
04 Şubat 2019 - 16:25

Nantes takımından Cardiff City'ye transfer olan Sala, Fransa'dan Galler'e uçakla giderken yaşanılan kaza sonrasında aranıyordu.

22 Ocak'ta gerçekleşen olaydan 3 gün sonra uçaktan haber alınamayarak arama faaliyetleri durdurulmuştu. Manş Denizi'nde uçağa ait parçalara rastlandığı belirtildi.

Kayıp olan uçağın kaptanı David Ibbotson ve Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın yaşamını yitirdiği düşünülüyor. Emiliano Sala'nın babası Horacio Sala, gelen son haber sonrası, "İnanamıyorum, bu bir rüya, kötü bir rüya. Çaresizim." açıklamasını yaptı.

Aramalara öncülük eden David Mearns, enkazın konumunun İngiltere Hava Kazaları Araştırma Birimine aktarıldığını ve konuya ilişkin pazartesi günü resmi açıklamanın yapılacağını belirtti.

Mearns, hem Emiliano Sala'nın hem de pilot David Ibbotson'un ailelerinin gelişmeye dair polis tarafından bilgilendirildiğini kaydetti. Arama çalışmalarına devam edilebilmesi için Sala'nın hayranlarının başlattığı kampanyada 260 bin sterlin toplanmış, kampanyaya Manchester City oyuncusu İlkay Gündoğan da katkıda bulunmuştu. Sala, Premier Lig takımı Cardiff City ile 15 milyon sterlinlik sözleşme imzalamıştı.

Arama çalışmalarına ara verildi

Öte yandan hava koşullarının bugün uygun olmaması sebebiyle, denizin dibindeki arama çalışmalarına Salı sabahına kadar ara verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum