Profesyonel Cilt Bakımı Sayesinde Mersin'de Kendinizi Daha İyi Hissedin

Bazı dönemlerde gerek özgüveninizin gerekse ruh halinizin diğer dönemlere göre daha düşük seviyede olduğunu görebilirsiniz.

Profesyonel Cilt Bakımı Sayesinde Mersin'de Kendinizi Daha İyi Hissedin
14 Ekim 2019 - 23:05

Bu evrede dikkat etmeniz gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Özellikle cilt bakımı yaptırmanız kendinizi daha iyi hissetmeniz evresinde sizlere yardımcı olacak faktörlerin arasında yer alıyor. Cilt bakımı Mersin bölgesinde de kadınların çok fazla yaptırmakta olduğu işlemler arasında yer almaktadır. Günlük bakım rutinleriniz dışında cildinize profesyonel bir bakım yapılması cildinizin daha canlı ve estetik açıdan daha kusursuz görünmesine yardımcı olacaktır.

Cilt Bakımı Yaptırılmasına Cilt Alışır Mı?

Cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler genellikle cildinin bu bakım rutinine alışıp alışmayacağını ve sürekli talep edilip edilmeyeceğini merak etmektedir. Cilt bakımı Mersin noktasında profesyonel bir şekilde bakım yapılacağı evrede ilk olarak cildiniz uygun olan ürünlerle derinlemesine temizlenir ve sonrasında cildinizin ihtiyaç duymuş olduğu serumlarla bakımı yapılır. Bu şekilde cildinize bir canlılık kazandırılacaktır. Cildin genellikle 27 yaşına kadar hücre yenilenmeleri hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir. Belirli bir döngü içerisinde cildin kendisini yenilediği görülür.

27 yaşından sonra ise ciltte kendisini yenileme işlemleri yavaşlayacaktır. Bundan dolayı cildin hala canlı ve bakımlı durabilmesi için düzenli bir şekilde profesyonel cilt bakımının yaptırılması gerekir. Yapılan cilt bakımı sayesinde cildin yaşlanmasının önüne geçilecektir. Cilt bakımı yaptırmak yağlı olan ciltlerde dengelenmeyi ve gözeneklerin daha sıkı hale gelmesini sağlar.

Aynı zamnada siyah noktaların giderilerek sivilce e akneye yatkınlık gibi durumların önüne geçilmesinde yardımcı olunmaktadır. Bunlar incelendiğinde cildin cilt bakımına alıştığını söylemektense cildin düzenli bakıma ihtiyaç duyduğunu söylemek daha mantıklı olacaktır.

Makyajı Temizlememek Cilde Zarar verir Mi?
Cilt bakımı mersin işlemini gerçekleştiren bazı kadınlar dönem dönem makyajlarını temizlemeden yattıklarını ve bunun ciltlerine zarar verip vermeyeceğini merak eder. Cildinizde makyajla yatmanız cildinizin zarar görmesine sebep olacaktır.

Özellikle cildiniz hava almayacağı için cildinizde akne ile siyah nokta oluşması gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Cildin yağlı bir tip olması da sivilce oluşumuna sebep olurken özellikle makyaja yatılması daha büyük sorunların meydana gelmesine sebep olabilir.

Kuru cilt tipine sahip olan kişiler makyajlarını temizlemedikleri takdirde bu kuru cilt tipinin artık onlarda yer edeceği görülmektedir.

Kirpiklerde yer alan rimeli silmemek ise kirpiklerde dökülme sorunu meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Aynı zamanda makyaj düzenli bir şekilde temizlenmediği takdirde cildin matlaştığı da görülmektedir.

Bunlar düşünüldüğü zaman mutlaka yatmadan önce makyajınızı temizleyerek yatmaya özen göstermeli ve düzenli bir şekilde cilt bakımı rutinlerinizi yerine getirmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.Cilt Bakımı Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi uygulama yapılacaksa yapılsın öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar yer almaktadır. www.karakucakklinik.com Bu noktalara dikkat edildiği takdirde alınan verim maksimum seviyeye çıkabileceği gibi cildinizin daha pürüzsüz gözükmesini de sağlayabilirsiniz.

Cilt bakımı evresinde özellikle regli gününüzün üzerinden birkaç gün geçmiş olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Bu şekilde regliden kaynaklı olan sivilceler de gidecek ve bakım işlemi daha rahat şekilde yerine getirilebilecektir. Aynı zamanda lazer işlemlerinde olduğu gibi cilt bakımından önce de cildinizin tahriş olmasına sebep olabilecek kremleri kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Cildinizi her zaman güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekir. Henüz bunun için herhangi bir krem almadıysanız en kısa süre içerisinde bir krem edinerek cildinize güneşin zararlı ışınlarının işlemesinin önüne geçmelisiniz.Özellikle cilt bakımı yaptırdıktan sonra sorun yaşamama adına cildinize güneş kremi sürmelisiniz. Cilt bakımı yaptırmış olduğunuz ilk gün ise makyaj yapmamaya ve sadece güneş kremi kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde cilt bakımından maksimum verim alabilirsiniz.

Cilt  Bakımları Kimler İçin Uygundur?

Cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler bunun için uygun olup olmadığını merak etmektedir. Cilt bakımının uygunluğu için mutlaka bir uzmandan fikir almanız gerekmektedir. Fakat genellikle her cilt tipine uygun bakım olduğu için ve bu işlemde cilde zarar verecek maddeler kullanılmadığı için herkese uygun olan bir işlem olduğunu görebiliyoruz.

Cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler işlemlerini bir uzmandan destek alarak kısa süre içerisinde yaptırabilir ve cildinin daha canlı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olabilir.
 

Editor:  Abdullah ASLAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum