Rüyada Ağlamak Nasıl Yorumlanır? 14 Farklı Şekilde Anlamları

Rüyada ağlamak defalarca görülen rüyalardan biridir.

Rüyada Ağlamak Nasıl Yorumlanır? 14 Farklı Şekilde Anlamları
26 Ağustos 2019 - 11:31
Rüyada ağlamak defalarca tecrübe edilmiş bir rüyadır. Arkası mutlaka hayırdır. Rüyasındaağlayan için bulunmaz sermayedir. 

Rüyada ağladığını görmek, sevinç, ferah, helal maldır. Çok ağlanması, görülme durumuna göre sevinç yada kedere yorulur.

Rüyasında ağladığını gören; görülme şekline göre bazen sevinci, bazen kederi, bazende mutluluğu ifade eder.

Genel olarak rüyada ağlamak nedir?

Sevince, hüzün ve kederden kurtulmaya, sevinçli güzel haberi simgelemektedir. Allah korkusundan ağlanması kederin gitmesine ferahlığa, ağlayıp ta gözlerinden yaş akmıyorsa hayal kırıklığına yorulmaktadır.
Rüyasında ağladığını gören kimse Allah'ın rahmetine nail olur.


Sıcak gözyaşı kedere, soğuk göz yaşı gam, kederden kurtulmak anlamına gelmektedir. Bazı İslami yorumculara göre, rüyasında sessiz ve sakin bir şekilde ağladığını gören kişi için bu Rüya ferah ve sevinçtir şeklinde tabir etmişlerdir.

1- Rüyada sessizce ağlamak üzülmek

Keder, üzüntülerin bitmesine, ağlarken gözlerden yaş akması murada ermeye, sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulmaktır.

Rüyasında sessizce ağlayan rüya sahibi; şayet üzüntülüyse çok sevineceği bar haber alır. Borçluysa borcunun ödeneceğine, hüzün, keder ve kederden kurtuluşa delalettir.

2- İmam-ı Nablusî'nin tabiri


Dini rüya yorumcularından İmam Nablusi rüyasında Kur'an dinlerken, yada işlenen bir günahtan dolayı, pişman olup Allah korkusundan ağlıyorsa, rüya sahibinin yaşadığı sıkıntı ve üzüntülerden kurtulup huzurlu, mutlu bir yaşam süreceğine yorumlanır.

Bazen de üzülmek, ağlamak, rahmetin inmesine, bereketin bollaşmasına ve muhtaç kimseler için yağmurun yağacağına işaret eder.

3- Kirmani'nin ağlamayla ilgili yorumu

Yine Dini rüya tabircilerden Kirmani rüyasında ağladığını görenin; çok sevineceği şeklinde yorum yapmıştır. Görülen ağlamanın şekli feryat, bağrıma veya ah vah şeklindeyse bir musibete uğramaya yormuştur. Ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolması helalinden mal kazanacağını tabir etmiştir.

Gözlerden akan yaşın sıcak olması; keder ve üzüntüye, soğuk olması üzüntülerin yerini sevincin almasına yorumlamıştır.


4- Allah Korkusundan ağladığını görmek

Rüyada Allah korkusundan ağlamak, büyük bir servettir. Allah'ın inayetiyle üzüntülerden kurtulacağınıza, huzurlu ve mutlu iyi bir geleceğiniz olacağına yorulmaktadır.

Çok hıçkırarak ağlamak üzülmek, rahmette ve yağmura delalettir. Zira yağmur ve gözyaşı benzerdir. Yağmur yağan yere rahmet iner, bereket ve bolluk olur.

5-Ebu Saîd el-Vâiz'in aglamak üzülmek tabiri

Tanıdık birinin ölümüne ağladığınızı görmeniz üzüntülerin husulü ile tabir olunur. İnsanların vefat eden bir vali için feryat edip ağladıklarını görülmesi; öldüğü görülen valinin insanlara zulüm yapacağına delalet eder.

6-Rüyada ölmüş birine ağlamak neye işaret eder

İslami yorumculardan Ebu Said El-Vâiz Rüyalarda tanıdığı birinin ölümüne ağlanması hüzün ve kederdir. Rüyasında ağlamazken gözünden yaş akması, murada ermeye ve bir yerden gelecek sevinçli bir habere yormuştur.

7- Yüksek sesle ağlamak

İmam Nablusi yorumu: Rüyadasında bağırarak,elini yüzüne vurarak, çok yüksek sesle söz söyleyerek, yaka paçasını yırtarak ağlanması, uyandığında aynı şekilde ağlaması şeklinde tabir etmiştir.

Rüyada hıçkırarak ağlamak, rahmetin inmesine, Allah'tan korkmaya, yağmur yağmasına delâlet eder. Rüya sahibinin iyiliğine, hüzün ve kederinin gitmesine işaret eder. Sessizce ağlama berekete kavuşmaktır.

Rüyada yüksek sesle, üstünü başını yırtarak ağlanması, rüya sahibinin uyanıkken, ağlamasına tabir edilir. Rüyasında ağladığını gören kişi çok sevineceği şeklinde tabir edilmekle birlikte, sessizce ağlamak ise berekete, yağmura, rahmete, Allah korkusuna ve sevince işaret etmektedir.

Aynı zamanda ağladığını görmek ruhun saflığına işarettir. Rüyanızda gözyaşı yanağı yakıyorsa sevineceğinize, üşütüyorsa üzüleceğinize, rüyasında bağırmadan ağlayan kimse dert, gam, kederden kurtulur.

8- Rüyada bağırarak ağlamak

Rüyanızda bağırarak ağlanması, o yer halkı için musibete yorumlanır. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş akıyorsa, rüya sahibi için muradına ermek şeklindedir. Gözyaşı gelmeden ağlanması, beklediği, ümit ettiği şey eline geçmeyeceğine tabir edilmektedir.

Gözden yaş yerine kan akması, elinden kaçırdığı bir fırsattan dolayı pişman olduğuna tabir olunur. Ayrıca günahlarından dolayı tövbe etmesi gerektiğini bildirir.

9- Tanıdığı Birinin Ölümüne Ağlamak Nasıl Tabir Edilir?

Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ederek buna ağlamak, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir.

Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırtıklarını görmek, o kisinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada ölüp, cenazenin arkasından ağlandığını görmek, sevince yorumlanır.

10- Seyyid Süleyman'ın Rüyada ağlamak tabiri neye delalet eder?

Rüyasında sakin bir şekilde ağladığını gören kimse Allah'ın izniyle gam ve kederden kurtulur. Bağırarak ağlanması o bölgede oturun halk için iyiye yorulmaz.

Bu rüya o mahallede oturanlar için musibet (felaket) habercisidir. Ağlamadığı halde göz kapaklarından yaş akması murada ermektir. Ağladığı halde yaş görülmemesi, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğramaya delalet eder.

Ağlarken yaş yerine kan gelmesi, elinden kaçırdığı fırsat yüzünden pişman olacağına yorulur. Bu Rüyayı gören günahlarından dolayı tövbe etmesi ve sadaka veresi gerektiğini bildirir.

Kirmani: Rüyada hıçkırarak çok ağlamak, büyük bir rahata çıkıp sevinir. Fakat, bağırarak, inleyerek ağlayan felakete uğrar.

Gözlere dolan yaşın akmadığını gören; helal mal kazanır. Soğuk gözyaşı; üzüntüden feraha çıkmaya, sıcak gözyaşı; keder demektir.

11- Rüyada sessiz ağladığını görmek

Allah-u Teâla'dan korkmaya, Allah-u Teâla tarafından bereket ve rahmetin inmesine, yağmura ihtiyacı olan kimseler için yağmur yağmasına delalet eder.

12- Rüyada Ağlayarak Uyanmak

Rüyada ağlarken uykusundan uyanan için tez ve yakın bir zamanda sevineceğine ve mutlu bir hayat süreceğine tabir edilir.

Sevinç ve mutluluk yaşayacağı bir haber almasına ve uzun süredir gerçekleşmesini istediği bir dileğinin olacağına delaletle tabir edilmektedir.

13- Rüyada ağlarken bağırmak

Rüyasında feryat etmek bazen sevinçle tabir edilir. Eğer korkup da feryat etmişse, bu rüya uyanıkken yapmış olduğu bir kötülükten ileri gelmektedir.

Birinin bir fenalık yapacağından çekinip, imdat için feryat edilmişse, rüyada ağlamayı rüya sahibinin yaptığı bir kötülükten dolayı ceza göreceğine delalettir.

14- Sonuç olarak

Rüyada hıçkırarak ağlamak hayırlara yorulur. Sizi mutlu edecek, sevindirecek ve uzaklardan gelecek müjdeli bir haberin işaretidir. Allah'ın izniyle var olan hüzün ve kederden kurtulmak şeklinde tabir edilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum