Samsung Çin'de Bulunan Fabrikalarını Birini Kapatıyor

Alınan raporlara göre Samsung, Çin pazarında Xiaomi ve Huawei markalarının gölgesi altında kaldı. Yaşanılan bu gelişmelerden dolayı teknoloji devinin Çin’de bulunan fabrikalarından birini kapatma kararı iddia edildi.

Samsung Çin'de Bulunan Fabrikalarını Birini Kapatıyor
15 Ağustos 2018 - 15:17 - Güncelleme: 15 Ağustos 2018 - 15:35

Paylaşılan raporlara göre Samsung, Çin pazarında Xiaomi ve Huawei markalarının gölgesi altında kaldı. Yaşanılan bu gelişmelerden dolayı teknoloji devinin, Çin’de bulunan fabrikalarından birini kapatma kararı alabileceği iddia edildi.

Samsung Galaxy S10 hakkında ilk detaylar yavaş yavaş şekilleniyor. Samsung CEO'su DJ Koh, Galaxy S10 5G özelliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Reuters tarafından yayınlanan raporda, Çin akıllı telefon pazarındaki payı her geçen küçülen Samsung’un, olası bir zararla karşılaşmamak adına, Tianjin‘de yer alan akıllı telefon fabrikasnı kapatmaya hazırlandığı belirtildi.

Bu fabrikadaki üretimi yavaşlatan şirket, Huawei ve Xiaomi gibi yerel üreticilere karşı rekabete girmekte oldukça zorlanıyor.

Dev rakiplerinin, uygun fiyata dolu özellikli akıllı telefonlarını piyasaya çıkartmasının ardından, pazar payı %1 küçülen şirket, radikal bir karara imza atarak Çin’de yer alan iki fabrikasından birini kapatacak.

2001 yılında faaliyete geçen fabrikanın kapatılmasıyla ilgili henüz yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak üst düzey bir yetkilinin, aktardığı bilgilere göre teknoloji devinin bir türlü popüler olamadığı Çin pazarındaki üretimini sınırlandırarak, yeni stratejiler üzerine odaklanacağı vurgulandı.

Bildiğiniz üzere dev firma, 160 milyar dolarlık bir yatırımla teknolojik bir devrime imza atmayı planlıyor.

5G gibi birçok dalda teknolojiler üretmeye hazırlanan firma ayrıca, katlanabilir telefonu Galaxy X üzerine de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum