10 dakikada dişleri Beyazlatma!

Günümüzde tonlarca para verip diş beyazlatmak isteyenler için evde kendi yönteminizle de dişlerinizi beyazlata bileceğinizi biliyor muydunuz? İşte 3 malzeme ile 10 dakikada dişlerinizi beyazlatmanın yolu.

10 dakikada dişleri Beyazlatma!
26 Ağustos 2019 - 11:49

Dişler genetik ve tüketilen kafein içerikli besinler gibi nedenlerden ötürü zamanla sararır. Bu görüntü hem estetik güzelliği bozar hem de zamanda dişlerin sağlığını olumsuz etkiler.

Bunun önüne geçmek için üretilen macunların çoğu ise diş yüzeyindeki minenin zayıflamasına ve diş kaybına neden oluyor.

Beyaz dişlere sahip olmak için ise bazı kimseler tonlarca para harcamak zorunda kalıyor.

Ancak eski çağlardan beri hem ağız kokusunu giderek hem diş sağlığını olumlu etkileyen hem de dişleri beyazlaştıran çok basit bir doğal formül vardır.

Günlük bakımınıza ekleyebileceğiniz bu karışım 3 malzemeden oluşuyor. 10 dakika da ise dişlerin yüzeyindeki sararmayı azaltıyor. Düzenli yapılınca ise dişlerin beyazlığını artırıyor.

3 MALZEME İLE 10 DAKİKADA DİŞLERİNİZİ BEYAZLATIN!
MALZEMELER;

1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu 1/5 yemek kaşığı kabartma tozu Yarım çay bardağı hindistan cevizi yağı

YAPILIŞI ;

Üç malzemede anti- mikrobik özelliğe sahiptir. Macun kıvamına gelene kadar üç malzemeyi bir kapta karıştırın. Daha sonra bu karışımla yumuşak hareketlerle orta sertlikte bir diş fırçası ile 10 dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın. Soda ile gargara yaparak tükürün. Bu uygulamayı düzenli yapın. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum